Vše pro Váš spokojený spánek

Hlavní cena Grand Prix MOBITEX 2007 pro rošt Flowerflex

Hlavní cenu Grand Prix MOBITEX 2007 v kategorii progresivní technologie/materiál získal postelový rošt Flowerflex Motor , který na trh uvedla společnost AHORN CZ. Tato cena je každoročně udělována v rámci mezinárodního veletrhu byydlení MOBITEX v Brně.

Flowerflex® představuje postelový rošt nového řádu, kde je pružení lehací plochy zajištěno bodově pomocí speciálních elementů ve tvaru květu (Flower). Tyto komponenty se skládají z podkladu ve formě lístků a ze středového pružného balonku. Balonky mají různou tuhost, což umožňuje nastavení tuhosti v jednotlivých bodech roštu podle individuálních potřeb a příní zákazníka. Jednotlivé body se skládají do zón a ty jsou odlišeny barevně.

Postelový rošt Flowerflex ® se dodává v několika provedeních - v pevném s možností ručního polohování nebo s polohováním pomocí 2 motorů, přičemž jedním se polohuje hlavová a bederní část roštu a druhým motorem je možné polohovat část pánevní a nožní. Součástí motoru je i 9v baterie, která při výpadku elektrického proudu umožní vyrovnání roštu do vodorovné polohy.

Postelové rošty Flowerflex® díky svým vlastnostem představují absolutní špičku na trhu. Unikátní způsob zónování roštu pomáhá při prevenci a zabraňuje vzniku zdravotních problémů, především bolesti páteře.

"Ocenění je pro nás velká radost a zadostiučinění, protože dokazuje, že naše snažení není marné. Doufáme, že nám pomůže i v osvětě postelových roštů, které představují zásadní součást lůžka vhodného pro zdravý a pohodlný spánek, neboť napomáhají udržet páteř v přirozeném tvaru a tím eleminují vznik bolesti v zádech," uvedla ing. Eva Koňariková, jednatelka společnosti AHORN CZ, která ocenění přebírala.