Vše pro Váš spokojený spánek

Slovníček pojmů

Postelový rošt

Je důležitou spojnicí mezi matrací a postelí. Plné využití ortopedických vlastností matrace lze docílit správnou podpěrou v podobě kvalitního pružného roštu, který zároveň plní i odvětrávací funkci.

Anatomické zóny lůžka

Plocha lůžka je členěna do anatomických zón, které respektují rozdílné nároky na zatížení plochy matrace lidským tělem během spánku.  Díky zónování roštu a matrace je zajištěna zejména správná opora páteře v jejím přirozeném fyziologickém tvaru.  Měkčí nebo naopak tužší zóny lůžka tak vhodně kopírují tlak lidského těla na matraci, netlačí na klouby a nenutí spáče se často otáčet nebo se probouzet s pocitem ztuhlých svalů.

Pevný postelový rošt

Pokud na lůžku trávíte jen dobu potřebnou pro spánek, zvolte rošt do postele v pevném provedení bez možnosti polohování.

Rošt s ručním polohováním

Rošt do postele s polohováním pomocí mechanického zdvihu zajistí více pohodlí  na lůžku. Využijete jej, pokud si v posteli rádi čtete, relaxujete nebo vás bolí nohy po celodenní námaze. Snadný zdvih v oblasti hlavy nebo nohou zajistí úchyt z textilního popruhu na obou koncích roštu.

Rošt s motorovým polohováním

Rošt do postele s motorem pro snadné polohování zajistí nevyšší pohodlí na lůžku. Je ideální pro ty, kdo si v posteli rádi čtou, dívají se na televizi nebo lenoší a chtějí více komfortu. A také při bolesti zad, nemoci nebo pocitu únavy není nic příjemnějšího než si udělat pohodlí a polohovat rošt bez nutnosti vstávat z vyhřáté postele.

Rošt se zvýšenou nosností

Pokud vám nestačí rošt do postele se standardní nosností do 130 kg, vybírejte z nabídky speciálních roštů s označenímMEGA. Dopřejte si pohodlný a zdravý spánek s roštem, který bez problémů vydrží zátěž až 150 kg.

Rošt do postele s úložnými prostory

Pokud řešíte nedostatek místa v ložnici a chcete využít úložný prostor pod postelí, zvolte výklopný rošt s jednoduchým přístupem k úložnému prostoru. Podle vašich potřeb zvolte rošt s bočním výklopem se snadným přístupem k celému úložnému prostoru nebo s vyklápěním nožní části s pohodlným přístupem od nohou lůžka. Textilní úchyt a zdvih pomocí pístu zajistí každodenní snadnou manipulaci.

Rošt do postele s nastavitelnou výškou lehací plochy

Motorový postelový rošt s možností vertikálního zdvihu je vítaným pomocníkem v případech horšího zdravotního stavu, při dlouhodobé nemoci, rekonvalescenci nebo úrazech. Zajistí snazší vstávání z postele zvednutím lehací plochy až o 30 cm a usnadní péči o osoby trvale upoutané na lůžko.

Matrace z PUR (polyuretanové) pěny

Polyuretanová pěna je základním materiálem pro většinu matrací. Jádro matrace je tvořeno jedním blokem nebo z několika vrstev (sendvičová matrace) pro lepší zpevnění a různé stupně tvrdosti. PUR matrace dobře kopíruje tvar lidského těla a k zajištění optimálních anatomických vlastností je vhodné zvolit správný podklad - lamelový rošt. Tím je umožněna dobrá cirkulace vzduchu a odvětrání matrace.

Matrace z HR pěny - studená pěna

Jádro matrace vyrobené ze studené pěny má větší póry s porušenou buněčnou strukturou , jsou proto dobře  prodyšné a mají vynikající elastické vlastnosti i tvarovou stálost. Jsou komfortnější a lépe kopírují křivky těla než matrace z polyuretanové pěny. Díky kombinaci různých tuhostí pěn a různým perforacím jádra zajišťují ideální anatomickou podpěru páteře. Matrace s jádrem ze studené pěny mají vynikající ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost.

Matrace z viscoelastické pěny - líná pěna

Matrace z pěny s tvarovou pamětí nabízí komfortní podporu a zároveň odlehčuje tlak těla na lůžko.  Jádro je vyrobeno z pěny s paměťovým efektem, která se ideálně přizpůsobí tvaru každého těla a měkne působením tělesné teploty. Příspívá k menšímu svalovému napětí a dobré cirkulaci krve během spánku.

Latexové matrace 

Jádro latexové matrace je tvořeno  směsí umělého a přírodního latexu  a vyniká tak velmi dobrou elasticitou.  Díky své pružnosti jsou latexové matrace ideální k uložení i na polohovací postelový rošt. Matrace z latexu je tvarově stálá (neproleží se) a po stlačení se velmi rychle vrací do původního tvaru. Pod latexovou matraci, v jejímž jádru jsou provzdušňovací kanálky, je nutné zvolit prodyšný podklad - ideální je lamelový rošt. Tím je zajištěna dobrá cirkulace vzduchu a odvětrání vlhkosti. Latexové matrace poskytují vynikající komfort, mají dobré ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost i vysokou antibakteriální odolnost

Matrace AHORN - potahové textilie

Potah Desire

 • Potah s vysokou hustotou látky - dlouhá životnost a odolnost

 • Materiál příjemný na dotek

 • Snadná hygienická údržba

 • Snímatelný a pratelný na 60 °C

Potah Galaxi

 • Moderní atraktivní vzhled - kombinace 2 potahových látek

 • Zachovává maximální paměťový efekt matrace (Flexona II, Capella II, Maia II)

 • Jednostranná varianta - spodní část potahu tvoří prodyšná šedá látka

 • Oboustranná varianta - v boku potahu je všita prodyšná šedá látka

 • Snímatelný a pratelný na 30 °C

Potah Terri

 • Luxusní potah s designovou zlatou mřížkou - napomáhá odvětrávání matrace

 • Látka s vysokou gramáží a prošitím - komfortní spaní

 • Snadná hygienická údržba

 • Snímatelný a pratelný na 40 °C